Wrażenia sportowe – 8 Wars & Sawa.

Kto podobał się najbardziej?  Jakie mamy wrażenia artystyczne? Nie sposób opisać wszystkie występy. Zresztą każdy widz mógł mieć swoje własne oceny. Wiemy, że część widzów przyszła tylko na występy najmłodszych, chcąc pokazać swoim dzieciakom prawie ich rówieśników. Inni pojawili się na niedzielnych finałach, aby obejrzeć najlepszych. Byli też tacy, którzy siedzieli na trybunach przez pełne trzy dni.

Opowiedzmy więc o walce na planszy.

W konkurencji dwójek kobiet, seniorska para z Ukrainy wygrywa zdecydowanie. Dziewczyny: Julia Pylipiak i Oleksandra Tabachynska pokazują akrobatykę misterną, elegancką, z pięknym muzycznym wyczuciem. Sędziowie doceniają trudność układu finałowego dając  bardzo wysoką notę, 29.410.

W trójkach najlepsze okazują się Białorusinki  Anhelina Krukovich, Varvara Hryshko i Hanna Isayeva. Niewiele gorsze są Polki z Rudy Śląskiej, Basia Sordyl, Nikola Janik i Julia Olchawa. Ćwiczą pewnie, ale Białorusinki pokazują większą finezję. Konkurencja trójek zawsze podoba się publiczności, ma w sobie wiele uroku i piękna.

Zacięta walka przebiega w parach mieszanych. Nasza dwójka Angelika Kowalewska   i Maciek Zabierowski wykonują swój układ bez błędów, dobra prezencja dodaje im elegancji, podobają się publiczności . Jednak para rosyjska Michail Galkin i Viktoria Skripkina jest znakomita. Trudny układ, świetnie wykonany, podkreślony pięknym artyzmem daje im przewagę nad Polakami  o 1,170 pkt.  Za Polakami Ukraińcy.

W parach męskich wygrywają Ukraincy Naumenko , Nepomniaschij  prezentując prawdziwie męską grację.

Występ grupy męskiej z Ukrainy zachwycił publiczność w sposób absolutny. Wszystkie elementy ćwiczenia niezwykle trudne, Ukraińcy  wykonywali, jakby od niechcenia, z wielką lekkością. Piramidy w ich wykonaniu zapierały dech w piersiach To była akrobatyka mistrzowska.

Wyniki rywalizacji seniorów zamieszczamy obok.

JW.

Related posts